Artykuły

Analizy, opracowania, komentarze...

  • Autor: "Mieszkaj w Polsce" - Anna Maciuszek
  • Data: 2010-06-30
  • Liczba odsłon: 17191

Analizy, opracowania, komentarze
czyli po co jest Instytut Badań Rynku Nieruchomości

Celem działalności powołanego przy KNC Nieruchomości IBRN (Instytutu Badań Rynku Nieruchomości) jest przedstawienie potencjalnemu inwestorowi wskazówek metodycznych przydatnych w ocenie zjawisk zachodzących na rynku nieruchomości.

Różnorodność obiektów, warunków funkcjonowania i rozwoju różnych lokalnych rynków nieruchomości powoduje, że przedstawienie kompleksowego, wyczerpującego zestawu metod analizy rynku, uwzględniających wszystkie możliwe sytuacje i warunki działania jest dość skomplikowane i wymaga obszernej wiedzy z zakresu nieruchomości ale przede wszystkim doświadczenia i wieloletniej praktyki na tym rynku.

Analiza rynku to zespół czynności, które zmierzają do powstania racjonalnych przesłanek , podejmowania decyzji bieżących, które dotyczą obsługi rynku we wszystkich wymiarach na podstawie przeprowadzonych badań rynkowych. Wykorzystuje ona informacje pozyskane poprzez badanie rynku. System informacji rynkowej to uporządkowany przepływ odpowiednich danych pomagających w podejmowaniu decyzji. Interpretacja wyników badań rynku ma na celu dokonanie charakterystyki badanego zjawiska, procesu, sytuacji. Analiza jest określana jako chwilowa rejestracja struktury zachowania się rynku w określonym czasie i miejscu. To suma czynności zmierzających do jak najlepszego poznania zjawisk i procesów rynkowych, nieodłączny element podejmowania decyzji o charakterze strategicznym i operatywnym.

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na sporządzanie wszelkiego rodzaju analiz, opracowań i komentarzy IBRN przygotował specjalną ofertę dla osób zainteresowanych różnymi zjawiskami zachodzącymi na rynku nieruchomości, które potrzebują dodatkowych informacji mogących wpłynąć na podjęcie decyzji.

Analizy przez nas sporządzane wykonywane są przez certyfikowanych Doradców Rynku Nieruchomości, zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości, a z ich usług korzystają zarówno osoby fizyczne jak i duże, renomowane firmy polskie i zagraniczne.

Autor: Anna Maciuszek - dyrektor generalny KNC Nieruchomości
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: dane pochodzą z serwisu www .wsn .pl.