Artykuły

KNC chce zawojować świat

  • Autor: Janusz Smoliński - Dziennik Polski
  • Data: 2011-09-14
  • Liczba odsłon: 16276

KNC chce zawojować świat

Rafał Stec chce rozbudować konsorcjum. Zrobić ze swojej firmy pośrednictwa nieruchomości potentata nie tylko na rynku tarnowskim, co faktycznie się już stało, ale także na rynku europejskim. KNC jest w trakcie budowy sieci franczyzy. – Tego rodzaju sieć to przyszłość dla wielu osób myślących o własnym biznesie – przekonują pomysłodawcy.

Rafał Stec - prezes KNC Global Estate

Rafała Steca nie trzeba przedstawiać. Publicznie dał się poznać jako przedsiębiorca i sprawny manager. Angażuje się także w działalność charytatywną, na przykład w loży Bractwa Kawalerów Wawelskiego Dzwonu Spiżowego. W tym roku w Tarnowie odbyło się spotkanie uczestników ekskluzywnego stowarzyszenia, w którym Rafał Stec wziął udział. Dał sobie wtedy zrobić zdjęcie do „Dziennika Polskiego” w towarzystwie przedstawicieli Bractwa Rycerskiego z Tarnowa i Bochni. Podczas tamtego spotkania podkreślano, że Rafał Stec nie - dawno wspomógł aukcję zorganizowaną przez Bractwo, z której dochód został przeznaczony na pomoc Polakom na Wschodzie, organizowaną przez Wspólnotę Polską. Obecnie właściciel tarnowskiego biura nieruchomości stawia na rozbudowę sieci franczyzy. Już teraz KNC ma swoje oddziały w 11 krajach. Jest to w sumie ponad 50 oddziałów, w takich krajach jak Bułgaria, Litwa, Wielka Brytania, Francja, ale nawet Stany Zjednoczone czy Gujana Francuska. Jedna z osób jest nawet chętna otworzyć biuro KNC w stolicy Iraku, Bagdadzie.

- Kierujemy naszą ofertę do ludzi z otwartą głową, do tych, którzy prowadzą już swoją działalność w rodzaju pośrednictwa finansowego czy ubezpieczeń – mówi Rafał Stec. – W obecnych czasach, trzeba zdywersyfikować swoją działalność i sięgać po nowe obszary. Tego wymagają obecne czasy. Dlatego trafiają do nas ludzie, którzy chętnie chcą podjąć wyzwanie sprawdzenia się w nowym biznesie. My zapewniamy im pełną logistykę i dostęp do naszej bazy ofert.

Obecnie KNC liczy 50 oddziałów, ale do końca roku chce podwoić ich liczbę. Rafał Stec mówi, że w grudniu powinno być już sto oddziałów. W jego planach jest, aby powstały w wielu nowych miejscach. Udało się na przykład otworzyć oddział KNC w niewielkich Bartoszycach między Olsztynem a granicą państwa.

Chcielibyśmy także otworzyć nasz oddział w Olsztynie, jeśli tylko będzie taka możliwość – mówi Rafał Stec. – Na Warmii i Mazurach jest duży rynek nieruchomości do zagospodarowania.

Sieć franczyzowa KNC w obecnej wielkości została utworzona w ciągu zaledwie półtora roku. Budowana jest na trudnym rynku, w konkurencji z dużymi firmami sieciowymi. Stec twierdzi, że może je przebić jedynie bardzo dobrą ofertą KNC. Ludziom, którzy zdecydują się u niego na franczyzę pomaga także w zorganizowaniu i urządzeniu biura, szkoli pracowników, przekazuje oprogramowanie komputerowe.

KNC dysponuje obecnie dostępem do 12 tysięcy ofert z rynku nieruchomości. Nie ma przy tym opłat licencyjnych. Franczyzobiorca musi natomiast wnosić opłatę franczyzową w wysokości pięciu procent od obrotów.

Po szkoleniach zorganizowanych przez KNC, ich uczestnicy otrzymują oczywiście certyfikaty pośrednictwa w biurach nieruchomości. Wtedy nie pozostaje im nic innego, jak tylko otworzyć samemu takie biuro pod wspólnym szyldem.

Rafał Stec przyjął zasadę, że jeden oddział w jego sieci franczyzowej powinien przypadać na 50 tysięcy mieszkańców. W Krakowie funkcjonują już na przykład trzy biura KNC pośrednictwa nieruchomościami. Rynek krakowski jest więc jeszcze otwarty na kolejne oddziały KNC. – Generalnie chcemy opanować miasta powyżej 50 tysięcy mieszkańców – mówi tarnowski biznesmen.

Dlaczego warto wchodzić w biznes z Rafałem Stecem? – Jeśli myślimy działalności na rynku nieruchomości to lepiej zaczynać z dużym niż samemu – mówi Rafał Stec. – Jest wtedy o wiele łatwiej. Nie trzeba wypracowywać własnych metod działania, bo otrzymuje się całe nasze „Know how” i całą naszą bazę nieruchomości, w tym sześć tysięcy ofert na wyłączność. Wszyscy tworzymy następnie naszą bazę nieruchomości, ale także bazę klientów poszukujących domów, mieszkań i działek. Każdy franczyzobiorca otrzymuje przy tym u nas opiekuna franczyzowego.

Rafał Stec rozważa także ostatnio stworzenie bazy nieruchomości pałaców, zamków i dworów dla tzw. klienta ekskluzywnego

Źródło: Dziennik Polski