Artykuły

Czas na zyski w Kielcach

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-12
  • Liczba odsłon: 19663

Czas na zyski w Kielcach
KNC oddział w Kielcach

Biuro KNC Kielce położone jest w centrum miasta, przy ulicy Piotrkowskiej 12 w budynku hotelu "DAL" - który jest rozpoznawalnym obiektem w Kielcach.

Miniony rok był dla największych w Polsce sieciowych biur nieruchomości w tym dla KNC, czasem wzmożonego zabiegania o nowych franczyzobiorców. Przełożyło się to na ilość nowych biur które powstały. Tylko w tym roku sieci KNC Global Real Estete przybyło ich aż 29. Jednym z nich jest Rafał Sularz - Franczyzobiorcy sieci KNC z Kielc, który negocjuje pierwsze transakcję i z ogromnym optymizmem patrzy w przyszłość.

 

- W sierpniu zawarł Pan z siecią KNC umowę franczyzową i prowadzi Pan własne biuro nieruchomości. Co Pana do tego skłoniło?

- Decyzja o rozszerzeniu profilu prowadzonej już działalności o branżę nieruchomości była przeze mnie długo i skrupulatnie analizowana zarówno pod względem sytuacji rynkowej, konkurencyjności lokalnej a także w aspekcie możliwości finansowych na etapie rozruchowym KNC Kielce oraz potencjalnego zwrotu inwestycji. Prowadzenie własnego biznesu zawsze wiąże się z ryzykiem niepowodzenia, dlatego aby zminimalizować taką możliwość postanowiłem obok dotychczasowej działalności gospodarczej na płaszczyźnie usług tłumaczeniowych i marketingowych poprowadzić również biuro nieruchomości - wybrałem markę KNC i nie żałuję swojej decyzji. Ponadto, kto nie idzie do przodu, cofa się - nie można stać w miejscu! Szukałem partnera analizując kilka ofert potencjalnej współpracy w nieruchomościach i wszystko przemawiało za wyborem KNC, utworzony plan i bilans jednoznacznie ukazał wielki potencjał i powodzenie przedsięwzięcia w przyszłości rokując na powodzenie inwestycji.

- Obok  pośrednictwa w handlu nieruchomościami, prowadzi Pan również biuro tłumaczeń - również na zasadzie franczyzy. Jest pan więc zwolennikiem takiego sposobu prowadzenia działalności?

- Współpracę z ILS czy KNC zawsze określam jako system partnerski a nie franczyzowy. Wg mnie typowa franczyza w znaczny sposób ogranicza decyzyjność właściciela biura, nie ma to natomiast zastosowania w zarządzanych przeze mnie markach u obecnych partnerów biznesowych w dziedzinie tłumaczeń (ILS) i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami (KNC). Ponadto mając już zorganizowane biuro i zarządzając rozpoznawalną lokalnie marką zdecydowanie łatwiej jest rozszerzyć działalność, tym bardziej, że często zdarza się tak, że moi Klienci stanowią grupę docelową zarówno dla tłumaczeń jak i nieruchomości. Poza prowadzeniem dwóch systemów partnerskich od wielu lat zarządzam również ogólnopolskimi projektami marketingowymi - tu działam już pod własną marką. Więc mogę się określić zwolennikiem prowadzenia biznesu pod znaną i stworzona już marką choć zawsze zostawiam sobie margines działalności dla w pełni własnej marki, stworzonej i kontrolowanej przez siebie.

- W Kielcach działa kilkanaście biur pośrednictwa w handlu nieruchomościami, w tym biura innych sieci. Pan działa  stosunkowo niedługo, ale czy udało się Panu już zaistnieć na tym rynku?

-Biur sieciowych o ogólnopolskim zasięgu działających w Kielcach nie ma zbyt wiele, jest natomiast kilku lokalnych pośredników działających już w branży kilka lat i posiadających znaczną bazę ofert. Skoro tak długo już one istnieją i funkcjonują na dobrym poziomie to dobry znak, to znaczy że w Kielcach jest rynek i zapotrzebowanie na usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami a współpracując z globalną marką KNC jesteśmy skazani na sukces! W tak krótkim czasie udało mi się już zaistnieć na rynku, dochodzą mnie głosy, że konkurencja się nas obawia! Ponadto, znaczna większość naszych ofert własnych są to oferty na wyłączność KNC Kielce, co jest najlepszym dowodem na zaufanie, jakim jest obdarzona marka KNC wśród potencjalnych Klientów biur nieruchomości w Kielcach.

- Jaka jest największa trudność w codziennej działalności?

-Największą trudnością w codziennej pracy jest pozyskanie atrakcyjnej nieruchomości. Podpisać samą umowę o pośrednictwo w sprzedaży nie jest trudno ale znaleźć nieruchomość w doskonałej lokalizacji i przystępnej cenie to ciężkie zadanie - kilka takich "perełek" widnieje już w naszej bazie na www.kielce.wsn.pl. Ponadto, właściciele bardzo często znacznie zawyżają wartość nieruchomości, co zdecydowanie odstrasza potencjalnych Klientów. Stawiamy na jakość, dlatego wolimy mieć kilka świetnych ofert dla naszych Klientów niż setki propozycji, których sprzedaż graniczy z cudem.

- Spodziewa się Pan pierwszych transakcji?

Oczywiście, że tak !!! W przeciwnym razie moja praca nie ma sensu. Już pewne transakcję są negocjowane. Z uwagi na panujący obecnie okres jesienno-zimowy oraz na fakt inicjacji biura KNC Kielce przez pierwsze 6 m-cy moim celem jest stworzenie pokaźnej bazy ale jedynie atrakcyjnych ofert aby móc zaspokoić potrzeby każdego Klienta poszukującego. Ponadto, ten czas głównie poświęcam na lokalną promocję KNC oraz utworzenie stałej i rzetelnej grupy agentów nieruchomości, silnie czującej się w tym zawodzie w czym bardzo profesjonalnie pomaga mi dział rekrutacji KNC reprezentowany przez Panią Ewelinę Kędzior - trzon zespołu agentów KNC Kielce już bardzo sprawnie działa, co przekłada się na jakość ofert w większości na wyłączność KNC Kielce.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.