Artykuły

KNC Bełchatów - ma się dobrze

  • Autor: BSM
  • Data: 2011-12-15
  • Liczba odsłon: 17383

KNC Bełchatów - ma się dobrze

KNC oddział w BełchatowieW położonym w środkowej Polsce Bełchatowie od 1 października 2010 roku, działa przy ulicy Wojska Polskiego biuro sieci KNC Global Real Estate. Nie było uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi – była za to ciężka, codzienna praca od pierwszego dnia funkcjonowania biura, która przyniosła efekty. Dziś KNC w Bełchatowie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych biur pośrednictwa nieruchomości a właściciel biura z zadowoleniem podsumowuje ten roczny okres działania w sieci.

W Polsce działa ponad 10 sieci franczyzowych branży nieruchomości, a Pan wybrał sieć KNC. Dlaczego?

- Przez przypadek i trochę na przekór losowi. Jakiś czas działałem w sektorze bankowym z którego bez żalu zrezygnowałem. Myśląc o nowej branży – przypadkowo natrafiłem na nieruchomości i siec KNC. Do zawarcia umowy przekonał mnie właściciel sieci Rafał Stec. Uczestniczyłem w szkoleniu przez niego prowadzonym – po którym nabrałem przekonania, że branżą nieruchomości naprawdę warto się zająć.

Biuro w Bełchatowie funkcjonuje już ponad rok. Czy nie żałuje Pan swojej decyzji?

- Zdecydowanie nie żałuję. Oczywiście są miesiące lepsze i gorsze – jak to w każdym biznesie, jednak tych lepszych zdecydowanie jest więcej. Codzienna praca przynosi różne sytuację - również te konfliktowe, trudne relacje z klientami - ale dziś już wiem, że taka jest specyfika tej branży i staram się sobie ze wszystkim radzić.

Jakie były największe trudności w pierwszym okresie działalności biura?

- Największą trudnością było i jest pozyskanie odpowiednich ludzi do pracy. Mimo prowadzonych naborów w dalszym ciągu mam wolne miejsca pracy. Praca asystenta pośrednika nieruchomości wymaga ogromnego zaangażowania a wynagrodzenie uzależnione jest od osiąganych wyników i tego wielu ludzi jeszcze nie jest w stanie zrozumieć. Tymczasem dobry asystent pośrednika może zarobić nawet 6-7 tysięcy złotych miesięcznie, co jest stawką wysoką zważywszy na zarobki w Bełchatowie.

Pierwsze transakcję w biurach sieci KNC pojawiają się w 3 miesiącu działalności. Czy w prowadzonym przez Pana biurze też tak było?

Pierwszą transakcję miałem dokładnie w 3 miesiącu działalności. Oczywiście nie pokryła kosztów, ale już dawała nadzieję na kolejne. Później było już tylko lepiej.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.