Artykuły

3 powody dla których warto być agentem nieruchomości w KNC

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-03-29
  • Liczba odsłon: 18129

3 powody dla których warto być agentem nieruchomości w KNC

Agent nieruchomości KNC1. DOBRE WYNAGRODZENIE
Twierdzenie, że pracuje się dla przyjemności, jest fikcją. Każdy z nas pracuje po to, by zarabiać a nasze zadowolenie jest tym większe im większe są nasze zarobki. Dlatego szukamy pracodawcy, który gotowy jest zapłacić godziwie i uczciwie. W KNC – wynagrodzenie agenta nieruchomości zależy od jego wyników sprzedażowych. Jego wysokość, więc uzależniona jest od samego agenta, można, zatem śmiało powiedzieć, że to sam agent decyduje o tym ile zarobi. 40 %! - tyle otrzymuje agent nieruchomości z prowizji uzyskanej przez biuro po jej sprzedaży i najczęściej jest to od kilkuset złotych do kilku tysięcy w zależności od wysokości transakcji i uzyskanej przez biuro prowizji.

2.NIENORMOWANY CZAS PRACY
Praca agenta nieruchomości nie jest pracą etatową i nie wymaga poświęcenia jej tradycyjnych 8 godzin dziennie. Agent sam decyduje o tym ile, kiedy i gdzie pracuje. Indywidualnie ustala sobie terminy spotkań z klientami a szereg czynności może wykonać w domu, mając dostęp do komputera i internetu. Dlatego też, może być pracą dodatkową i którą bez trudu można połączyć np. z wychowaniem dzieci.

3. PRACA W DUŻEJ SIECI BIUR NIERUCHOMOŚCI
Analitycy rynku nieruchomości mówią, że w najbliższych latach rynek pośrednictwa w Polsce należeć będzie do dużych sieci. Rozwój systemów franczyzowych w ubiegłym roku jest na to dowodem. Sprzedano kilka tysięcy licencji a klienci często z oferty franczyzowej wybierali właśnie branżę nieruchomości. Przy dużej konkurencyjności panującej w tej branży to właśnie biura zrzeszone w sieci, łatwo rozpoznawalne na terenie całego kraju, mają szanse utrzymania się na rynku. Franczyzobiorcy sieci KNC często mówią, że łatwiej jest im pozyskać klienta i podpisać z nim umowę, gdy klient dowiaduje się, że jej sprzedażą zajmą się pośrednicy i agenci w kilkunastu biurach sieci położonych w całej Polsce. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku drogich nieruchomości komercyjnych, które trudno jest sprzedać na lokalnym rynku.

Autor: BSM.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.