Artykuły

Niegorące, majowe transakcje w KNC

  • Autor: BSM
  • Data: 2012-06-12
  • Liczba odsłon: 16042

Niegorące, majowe transakcje w KNC

KNC Global Real EstateMaj nie rozpieszczał nas wysokimi temperaturami, aura była raczej kapryśna i dość nieprzewidywalna . Majowe transakcję w biurach sieci KNC, podobnie jak pogoda, nieco rozczarowały agentów i pośredników KNC. Maj był zawsze miesiącem wzmożonej aktywności klientów, którzy wiosenne, słoneczne dni licznie wykorzystywaliby uczestniczyć w prezentacjach nieruchomości. Tym razem było gorzej niż oczekiwano i na ten stan rzeczy wpływ miał majowy, długi weekend, chętnie tym razem wykorzystywany na odpoczynek a nie zakupy nieruchomości.

- W miesiącu maju w Rzeszowie największym zainteresowaniem i zakończonymi transakcjami cieszyły się budynki drewniane położone na wsi, przeznaczone do remontu z dużą działką powyżej 50 arów do ceny ok 100 000zł. Doszło do sprzedaży domu drewnianego położonego na 80 arowej działce w msc. Kunowa, który sprzedany został za 96 000zł, podobnego w Woli Komborskiej sprzedanego za 107 000 zł i Dydni, który znalazł nabywcę za 66 000 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również działki rekreacyjne, pod budynki letniskowe, widokowo położone,w cenie do 25 000zł i takie działki nabywców znalazły w miejscowości Blizianka – o powierzchni 23 ary za 14 000zł, Gliniku Górnym - 40 arów za 11 000 zł i Haczowie - 1,69 ha za 22 000zł. – powiedziała dyrektor oddziału w Rzeszowie, Ewelina Machnica

Podobne transakcję odnotowano w tarnowskim oddziale KNC.

- Domy drewniane które traktowane jako drugie domy mieszkalne, cieszyły się w tarnowskim oddziale największym zainteresowaniem – mówi dyrektor oddziału, BSM.. - Wola Rzędzińska – drewniany dom na ponad hektarowej działce, sprzedany został za 77 000 zł, Rytlów na prawie 10 hektarowej działce, za 150 000 zł, Rdzawa, położona na prawie 3 hektarowej działce, sprzedana została za nieco poniżej 200 000 zł a drewniany dom w Tarnowie/Krzyżu, nadający się do zamieszkania, za 160 000 zł. W maju odnotowano również kilka umów najmu, po kilkumiesięcznym zastoju w tym sektorze umów.

- W maju biuro nowosądeckie dokonało sprzedaży zróżnicowanych nieruchomości. Dużym powodzeniem cieszyły się działki budowlane w Nowym Sączu i okolicach. Dokonaliśmy transakcji domu rekreacyjnego, położonego w powiecie łąckim, który może być wykorzystywany jako całoroczny. Nabywcami tego typu nieruchomości są zazwyczaj osoby spoza województwa małopolskiego, które w powiecie sądeckim odnajdują dla siebie miejsce na wypoczynek i tak było i w tym przypadku. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się domy położone w Nowym Sączu i gminach ościennych w których można zamieszkać z tym, że w cenach poniżej 300 000 zł - mówi Maria Olszówka, dyrektor KNC Nowy Sącz.

- Udało nam się sprzedać w maju taką nieruchomość w Nawojowej, gdzie nabywców znalazł ładny, II kondygnacyjny dom murowany, sprzedany za prawie 300 000 zł.

Autor: BSM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.