Artykuły

Liczba transakcji gruntowych nadal rośnie

  • Autor: KIM
  • Data: 2012-11-29
  • Liczba odsłon: 16139

Liczba transakcji gruntowych nadal rośnie

KNC Global Real EstatePośrednicy narzekają i twierdzą, że mijający rok, był zdecydowanie gorszy od poprzedniego. Wiele biur nie przetrwało a na rynku zostali najsilniejsi oraz ci, którzy potrafili wyczuć panującą koniunkturę i skupić się, na sprzedaży nieruchomości, na który jest niesłabnący popyt. Czyli na gruntach rolnych. Pośrednicy biur sieci KNC, mówią, że ten właśnie sektor nieruchomości, pozwala im na funkcjonowanie, choć jak twierdzą rok 2012 i tutaj przyniósł, wprawdzie niewielki, ale jednak spadek sprzedaży.

- Aż 90 jesiennych transakcji biur własnych sieci KNC dotyczyło działek rolnych, niezabudowanych. Działki te w większości miały powyżej dwóch, trzech hektarów i takie w chwili obecnej cieszą się największym zainteresowaniem. Klienci pytają również o działki większe. Ostatnio w naszej ofercie pojawiły się działki 10 - 30 hektarowe, które już kilkakrotnie były prezentowane i które zapewne wkrótce znajdą swoich nabywców, - powiedziała Agnieszka Cholewa z tarnowskiego biura sieci KNC. - Wielu klientów chce tworzyć tzw. "Farmy słoneczne", dlatego wiele działek nabywanych było, na takie właśnie przeznaczenie. Jest niesłabnące zapotrzebowanie na takie właśnie działki, bo inwestorzy, wiedzą, że czeka nas boom w energetyce solarnej a Polska do 2020 roku, musi zwiększyć zużycie energii ze źródeł odnawialnych, co przekłada się na rozwój energetyki słonecznej – dodaje Agnieszka Cholewa.

Autor: KIM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.