Artykuły

Zamiast narzekać – lepiej nauczyć się funkcjonować w nowych realiach

  • Autor: Administrator Administrator
  • Data: 2013-04-18
  • Liczba odsłon: 16874

Zamiast narzekać – lepiej nauczyć się funkcjonować w nowych realiach

Rynek nieruchomości jeszcze nigdy nie był tak zły, mówią pośrednicy nieruchomości. Ale czy faktycznie sytuacja jest aż tak dramatyczna? W podsumowaniu kwartalnym bocheński oddział sieci KNC, wypadł naprawdę dobrze, a w przygotowaniu są kolejne transakcje, które finalizowane będą w kwietniu. W czym więc tkwi tajemnica tej dobrej passy bocheńskiego oddziału? O to zapytałam Magdalenę Polańską, dyrektor tego oddziału.

- Oddział, którym Pani kieruje, jest jednym z kilku oddziałów sieci biur nieruchomości KNC Global Real Estate. Jakie znaczenie ma funkcjonowanie w sieci i jak postrzegana jest marka KNC w Bochni i okolicach?

- Firma KNC w Bochni jest jeszcze świeżą marką w porównaniu z biurami nieruchomości, działającymi na tym rynku od wielu lat. Jednak w dość krótkim czasie stała się dla nich poważną konkurencją. Obecnie klienci polecają nasze usługi swoim znajomym, doceniając kompleksowe podejście firmy KNC do pośrednictwa sprzedaży, co jest dla nas największą nagrodą. Myślę, że bardzo ważnym aspektem w pracy pośrednika jest właśnie zaopiekowanie się klientem oraz daną nieruchomością – właściciel nie musi wiedzieć jak, gdzie i co należy sprawdzić, załatwić, jakie dokumenty pozyskać – korzysta z naszej wiedzy i doświadczenia. Baza ofertowa KNC jest największa w mieście i okolicach, a dodatkowo bardzo różnorodna terytorialnie, bo u nas znaleźć można nieruchomości z całej Polski. To jest możliwe tylko w przypadku działania w sieci i klienci to doceniają. Dodatkowo nasze nieruchomości są zawsze gruntownie sprawdzane przez wewnętrznego audytora, który dba, aby standardy u nas obowiązujące – były zachowane. W KNC na klienta nie czekają niemiłe niespodzianki i może być on zawsze pewien, że wszystkie transakcje są należycie przygotowane.

- Czy bez funkcjonowania w sieci trudniej byłoby wam funkcjonować na rynku?

- Myślę, że na pewno byłoby nam dużo trudniej prowadzić własne biuro pod innym szyldem. Sieć KNC zapewnia nam nie tylko tak zwany warsztat, (czyli stronę internetową, profesjonalne standardy działania oraz cały system reklamowy), ale także bardzo cenną współpracę z innymi biurami sieci.

- Pierwszy kwartał tego roku przyniósł oddziałowi spory dochód. Rozumiem, że na rynku nieruchomości nie jest tak źle jak donoszą media?

- Narzekanie chyba po prostu leży w naszej naturze. Wszyscy wiemy, iż obecny czas na rynku nieruchomości – to nie ten boom, który był jeszcze kilka lat temu. Jednak zamiast narzekać – lepiej nauczyć się funkcjonować w nowych realiach. Zresztą rynek zawsze sam dostosowuje się do nowych okoliczności, choćby spadkiem cen. Na szczęście właściciele nieruchomości także zaczynają dostrzegać, że nie zawsze ich oczekiwania finansowe mają szansę na realizację.

- Jakie są aktualnie największe trudności, z jakimi spotyka się Pani w trakcie swojej pracy?

- Inne biura nieruchomości. I nie chodzi tu o konkurencję, ale działania nie zawsze zgodne z naszą polityką pracy. Agenci, którzy nie sprawdzają stanu prawnego nieruchomości, którzy nie potrafią zorganizować klientom dokumentów do sprzedaży, czy choćby zwyczajnie pomóc dobrą radą, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia &8211; tworzą złą opinię wszystkim biurom nieruchomości i dają fałszywy obraz pracy pośrednika.

- Oddział zwiększa zatrudnienie. W marcu prowadzony był nabór nowych pracowników. Jak ocenia Pani potencjał kandydatów na rynku pracy?

- Pierwsze tygodnie pracy zawsze weryfikują nowe osoby. Aby być agentem nieruchomości trzeba lubić zadaniowy system pracy, mieć nastawienie na wyniki, otwartość na kontakt z klientem, umieć samodzielnie organizować czas pracy, chcieć uczyć się nowych rzeczy. Nie każdy kandydat nadaje się do takiej pracy. W tych pierwszych tygodniach nie tylko firma analizuje czy dana osoba sprawdzi się na takim stanowisku &8211; przede wszystkim to nowi pracownicy badają swoje możliwości i zwykle są w stanie samodzielnie ocenić czy jest to praca dla nich. Niejednokrotnie stwierdzają, że w KNC należy wykazać się zaangażowaniem i rzeczywiście poświęcić tej pracy swój czas i energię! Stąd dość duża rotacja wśród agentów nieruchomości. Pozostają najlepsi i właśnie z takimi osobami chcemy pracować.

 

Autor: KIM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.