Artykuły

Mieszkanie w Tarnowie sprzedam

  • Autor: Administrator Administrator
  • Data: 2013-07-01
  • Liczba odsłon: 16466

Mieszkanie w Tarnowie sprzedam

Te same zalegające miesiącami w biurach nieruchomości, oferty mieszkań, to w tej chwili standard. Czy to znaczy, że Kupujący mogą przebierać w ofertach i narzucać swoje warunki? Praktyka pokazuje, że niekoniecznie! Nadal w ofertach przeważają mieszkania o znacznie przeszacowanych, sztywnych cenach a ich właściciele mając w perspektywie nawet wielomiesięczny czas sprzedaży, niechętnie mówią o jakiejkolwiek negocjacji. Tymczasem wielkiej płyty w Tarnowie za cztery tysiące za m2, nikt nie kupi.

Marcin Rzepka, pośrednik tarnowskiego oddziału sieci biur nieruchomości KNC, finalizuje właśnie dwie transakcje sprzedaży mieszkań w Tarnowie. Pierwsze to sprzedane w ciągu 10 dni od zgłoszenia mieszkanie w cegle położone przy Osiedlu Zielonym. Pięknie, nowocześnie wykończone, 42 metrowe, 2 pokojowe mieszkanie znalazło nabywcę za 149000 zł, co daje 3500 zł / m2, ale blok wybudowany jest w 2003 roku i mieszkanie nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Drugie, zgoła odmienne, w wielkiej płycie, wymagające remontu kapitalnego o powierzchni 49 m2, nabywcę znalazło za 106 000 zł, czyli nieco ponad dwa tysiące złotych za metr.Obie te transakcje pokazują, że tylko realna, rynkowa cena daje szanse na szybką sprzedaż i czasem warto jest zaufać pośrednikowi i zdać się na jego sugestię względem ceny mieszkania.

 

Autor: KIM
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl.