Artykuły

Mieszkanie? – tak, ale tanie!

  • Autor: Administrator Administrator
  • Data: 2013-09-12
  • Liczba odsłon: 32206

Mieszkanie? – tak, ale tanie!

Biuro nieruchomości Tarnów- Ostatnie tygodnie przyniosły wzmożone zainteresowanie mieszkaniami – mówi, Agnieszka Cholewa z KNC w Tarnowie. Myli się jednak ten, który myśli, że w tym sektorze nieruchomości nastąpiła poprawa i klienci szturmują biura nieruchomości, aby kupić mieszkania. Zainteresowanie mieszkaniami dotyczyło ofert, które proponowane były poniżej wartości rynkowej a więc te, których cena nie przekraczała 100 000 zł.

Sytuacje życiowe czasami zmuszają właścicieli mieszkań do ich szybkiej sprzedaży, co oczywiście wiąże się z koniecznością znacznego obniżenia ceny. Takie oferty sprzedawały się w ostatnich tygodniach a nabywców znajdywały w ciągu 2-3 dni –mówi Agnieszka Cholewa.

Z obserwacji pośredników tarnowskiego biura KNC, wynika, że klienci obecnie bardziej przy zakupie mieszkania zwracają uwagę na cenę niż lokalizację a jeszcze kilka lat temu sytuacja była wręcz odwrotna. O zakupie mieszkania decydowała lokalizacja a zakup mieszkania np. na tzw. tarnowskich Falklandach dla zdecydowanej większości klientów nie wchodził w grę. Teraz osiedle to znacznie zyskało na atrakcyjności poprzez zlokalizowanie tam największej w Tarnowie galerii handlowej, więc i klienci nieco chętniej kupują tam mieszkania.

 

Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym zródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www.wsn.pl