Artykuły

Dobry czas na nieruchomości

  • Autor: Franchising.pl
  • Data: 2010-04-01
  • Liczba odsłon: 16436

Dobry czas na nieruchomości

Sieć Konsorcjum Nieruchomości Consulting kontynuuje rozwój poprzez franczyzę. Firma stopniowo realizuje plany osiągnięcia liczby 40 placówek do końca roku.

- Ostatnio otworzyliśmy kolejny punkt franczyzowy w Andrychowie. W najbliższym czasie powstaną nowe placówki, w naszym zasięgu jest już nie tylko Polska południowa - mówi Stanisław Wierny, dyrektor oddziału KNC w Nowym Sączu. - Ustalamy szczegółowe warunki współpracy z kilkudziesięcioma przyszłymi partnerami. Najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzimy z zainteresowanymi z Krakowa, Lublina, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Elbląga, Wrocławia i Stargardu Szczecińskiego.

KNC planuje we wrześniu i październiku otworzyć w sumie osiem nowych oddziałów. Jak podkreśla Stanisław Wierny, rozwój firmy w takim stopniu nie byłby możliwy, gdyby nie franczyza.

- Na świecie tylko ok. 15 proc. punktów franczyzowych upada w ciągu pierwszych lat działalności, podczas gdy wśród niezorganizowanych w sieci notuje się aż 75 proc. porażek - mówi Stanisław Wierny. - Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to rynek prawie idealny. Nie wymaga dużych inwestycji. Przedmiotem handlu jest przecież powierzony towar, za który nie płacimy.

Specjalista zwraca uwagę również na fakt, że nieruchomości są ciągle poszukiwane, a oferta szeroka.

- Nieruchomości reprezentują wysoką wartość, nie ulegają zepsuciu - mówi Wierny. - Wielu przedsiębiorców w Polsce i na świecie swoje pierwsze sukcesy odniosło na rynku nieruchomości, tu też zarobili swoje pierwsze miliony.

Źródło: Franchising.pl