Artykuły

Inwestycje - ale w co?

  • Autor: "Mieszkaj w Polsce" - BSM
  • Data: 2010-03-31
  • Liczba odsłon: 16283

Inwestycje - ale w co?
Pośrednicy i agenci KNC Nieruchomości, radzą w co inwestować swoje pieniądze w bieżącym roku.

Moda na inwestowanie w nieruchomości zaczęła się już kilka lat temu. Lokowanie pieniędzy w nieruchomości jest bowiem bardzo dochodowe i na pewno obarczone mniejszym ryzykiem, niż inwestowanie np. na giełdzie. Istotną zaletą inwestowania jest także to, że nie trzeba mieć milionów złotych na rachunku bankowym - czasem wystarczy kilka tysięcy, jest więc to oferta dla każdego.

Dlaczego jeszcze warto inwestować w nieruchomości?

Przemawia za tym bezpieczeństwo tego typu operacji, gdyż inwestowanie w nieruchomości jak już wspomniałam obarczone jest stosunkowo niskim ryzykiem. Oczywiście lokaty bankowe czy obligacje są mniej ryzykowne, lecz nie przyniosą nam one takiego zysku.

Ważna rzeczą jest również to, że są doskonałym zabezpieczeniem kapitału, szczególnie w przypadku gruntów niezabudowanych (które można powiedzieć są wieczne) nie ulegają amortyzacji a każdy rok przynosi zwyżkę ich wartości. Inwestowanie chroni także przed inflacją szczególnie w czasach gdy ta galopuje – bo też nieruchomości utrzymują swoją wartość a z czasem jak wiemy zwyżkują. Zakup nieruchomości jest doskonałą inwestycją, trzeba jednak pamiętać, że tego typu inwestycję wymagają cierpliwości – nie planuje się dochodu w perspektywie rocznej, ale 3-6 letniej. Aby więc zarobić - trzeba być cierpliwym, bo to inwestycja długoterminowa.

Czy to faktycznie oferta dla każdego?

W nieruchomości nie inwestują tylko ludzie bogaci. Rozległa oferta biur nieruchomości powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Już dysponując kwotą 10 000 – 15 000 zł, jesteśmy w stanie znaleźć dobrze położony hektar ziemi rolnej. Jeśli tylko przy zakupie zwrócimy uwagę na to aby ziemia ta miała dostęp do drogi, media w zasięgu i w miarę blisko położoną zabudowę – to przyjąć możemy, że za kilka lat, po przekształceniu tego terenu w działki budowlane wartość jego wzrośnie kilkakrotnie.

Jak widzimy pomnażamy swój kapitał, a dodatkowo czekając na „lepsze czasy” możemy czerpać korzyści z tytułu użytkowania, np. poprzez dzierżawę ziemi. Zainwestować można także w kupno mieszkania, ale wymaga to większego kapitału.

W większych miastach głównie akademickich mieszkanie bez trudu można wynająć  i co miesiąc otrzymywać zadowalający dochód. Po jakimś czasie można je sprzedać po wyższej cenie.

Inwestowanie w nieruchomości nie jest zatem tylko ofertą dla bogatych ale też nie jest skomplikowane. Z reguły wystarczy obrać sobie konkretny plan inwestycyjny w nieruchomość, ocenić ją od strony finansowej - w czym na pewno pomoże dobry pośrednik lub agent nieruchomości.

Autor: BSM. - dyrektor KNC Nieruchomości Tarnów.
Wyrażamy zgodę na publikowanie całego lub części dokumentu z podanym źródłem informacji: dane pochodzą z serwisu nieruchomości www .wsn .pl.